داخل مرکز توانبخشی وان دی بیک در کارینگتون

دونی فن دی بیک، هافبک منچستریونایتد، در مصاحبه ای ویژه با پرداکشنز لیگ برتر، بینش منحصر به فردی را درباره توانبخشی خود پس از مصدومیت به هواداران ارائه کرده است.

ملی پوش هلندی در جریان پیروزی 3-0 ما مقابل بورنموث در 3 ژانویه دچار مشکل زانو شد و از آن زمان تاکنون سخت برای بهبودی خود تلاش کرده است.

در اوایل آوریل، PLP یک روز را با دانی در کارینگتون گذراند و فیلمی از این جوان 26 ساله در اطراف زمین تمرین گرفت، جایی که او به جزئیات کوچکی که به او اجازه پیشرفت بزرگ را می دهد توجه زیادی می کند.

همانطور که در ویدیوی زیر مشاهده می کنید، ون دی بیک در غذاخوری با یک صبحانه مقوی شروع می کند تا یک روز سخت کار دیگر را تامین کند. او می‌گوید: «الان همه چیز رو به بالا است، احساس خیلی بهتری دارم و اکنون در مسیر خوبی هستم. برای بهبودی باید مقدار زیادی پروتئین هم بخورم – باید برای زانویم خوب غذا بخورم.

دانی با انعکاس روحیات خود در هنگام مصدومیت، ادامه می دهد: «فوتبال بخش بزرگی از زندگی شماست و هر روز با هم تیمی هایتان از آن لذت می برید. و اگر باید آن را از دست بدهید، من سعی می کنم اکنون آن را مثبت ببینم. من هر روز به حضور دوباره در زمین نزدیک تر می شوم و نمی توانم صبر کنم تا برگردم.”

بعد از صبحانه، شماره 34 ما برای ادامه درمان به باشگاه می رود و ملاقات با هم تیمی اش، لوک شاو (“خوشحال است که برگشتم، مرد!”) بر حمایتی که از او دریافت می کند تأکید می کند.

ون دی بیک از نزدیک با جان داوین فیزیوتراپیست باتجربه یونایتد کار می کند که او را “افسانه ای در باشگاه” توصیف می کند و این زوج به وضوح رابطه قوی دارند. “چند سالته، 25؟ من از سالی که تو به دنیا آمدی اینجا شروع کردم.» جان می خندد. “این باعث می شود احساس پیری کنید، درست است؟”
جان با ارائه بینشی از پیشرفت آنها، به دوربین می‌گوید: «بنابراین بیشتر تمرکز در این دوره اکنون برگرداندن قدرت به پای او خواهد بود. زمانی که قدرت را بدست آوریم، می توانیم روی سرعت و قدرت کار کنیم.»

سپس می بینیم که ون دی بیک تعدادی تمرین را در سالن بدنسازی زیر نظر جان انجام می دهد و هافبک مبارز از وضعیت بازی تشویق می شود. او می‌گوید: «من می‌توانم تقریباً همه کارها را انجام دهم، ما اکنون در مسیر خوبی هستیم، دیگر دردی نداریم، بنابراین این مثبت است.

سپس منظره‌ای می‌آید که هر هوادار یونایتد را خوشحال می‌کند: دانی با لگد زدن به فوتبال به جلو و عقب، پاهای سریع خود را در این روند به نمایش می‌گذارد.

جان گزارش می‌دهد: «این دقیقاً همان جایی است که ما می‌خواهیم او باشد، منصفانه رفتار کنیم». سعی نمی‌کند کار زیادی انجام دهد، اما به اندازه‌ای است که او ادامه دهد.

شما در جای خوبی هستید، قدرت در راه است. ما می‌توانیم روی قدرت کار کنیم و وقتی او را کمی قوی‌تر کنیم، می‌توانیم او را بیرون بیاوریم، کمی دویدن را شروع کنیم، سپس توپ را بیشتر درگیر کنیم، و زمانی که بتوانیم این کار را انجام دهیم، دیگری بچه ها او را به دست می گیرند و شروع به توسعه سرعت و قدرت می کنند.

امیدوارم فوتبالش به او بازگردد، که مطمئنم اینطور خواهد شد.»

برای پایان، ون دی بیک می گوید: “به زودی آنجا خواهیم بود!”

به کار خوب ادامه بده، دانی.